8 A Side Competitions
 2022
     
  Primary 8s
Round 3
Thursday 22nd Sept
     
1 Jockey Club
v
Morris Clowns
2 Bampton Ducks
v
White Hart Dogs
3 Morris Marauders
v
Carterton Social
4 Athletico Talbot
v
Rush
     
  Secondary 8s
Round 3
Thursday 22nd Sept
     
1 Talbot United
v
Windrush Cockerels
2 Elm Tree
v
Pheasant Pluckers
3 Bell A
v
Cross Keys
4 Fox Leafield
v
Griffindors
     
  Tertiary 8s
Round 3
Thursday 22nd Sept
     
1 White Hart ML
v
H&OB Griffin
2 Touchliners
v
Hobgoblins
     
     
  Primary 8s
Round 2
Thursday 14th July
     
1 Bampton Ducks
Conceded
Sporty Rejects
2 Morris Marauders
Conceded
Jolly Sportsman
3 Rush
v
Curbridge Griffins
4 Jockey Club
v
West Witney Wangers
5 Morris Clowns
v
Bell B
6 White Hart Dogs
v
West Witney SSC
7 Carterton Social
Conceded
Morris Midgets
8 Athletico Talbot
v
BYE
   
       
  Secondary 8s
Round 2
Thursday 14th July
   
1 Wombles
v
Windrush Cockerels
2 Swinbrook Cricket Club
Conceded
Talbot United
3 Wannabees
Conceded
Cross Keys
4 Fox Leafield
v
Sticks Of Fury
5 Pheasant Pluckers
v
Horseshoe Beginners
6 Elm Tree
v
Talbot Alternates
7 Griffindors
v
Rush 2
8 Troutlets
Conceded
Bell A
       
  Tertiary 8s
Round 2
Thursday 14th July t
      
1 Silverbacks
Conceded
White Hart ML
2 Hobgoblins
Conceded
Dolly Spartan
3 H&OB Griffin
Conceded
Swinbrook Swingers
4 Touchliners
v
Rowing Machine
     
     
     
  Primary 8s
Round 1
Thursday 28th April
     
1 Rose & Crown
v
Morris Midgets
2 Bampton Ducks
Conceded
Eynsham SSC
3 Jockey Club
v
Clangers
4 Athletico Talbot
v
Grifters
5 Jolly Sportsman
v
BYE
6 Rush
v
BYE
7 Curbridge Griffins
v
BYE
8 Carterton Social
v
BYE
9 Windy's
v
BYE
10 West Witney Wangers
v
BYE
11 Morris Clowns
v
BYE
12 West Witney SSC
v
BYE
13 Morris Marauders
v
BYE
14 White Hart Dogs
v
BYE
15 Sporty Rejects
v
BYE
16 Bell B
v
BYE
   
  Secondary 8s
Round 1
Thursday 28th April
       
1 Sherborne Social
v
Wombles
2 Cross Keys
v
Morris Minors
3 Sticks Of Fury
v
BYE
4 Bell A
v
BYE
5 Pheasant Pluckers
v
BYE
6 Windrush Cockerels
v
BYE
7 Fox Leafield
v
BYE
8 Rush 2
v
BYE
9 Talbot
v
BYE
10 Swinbrook Cricket Club
v
BYE
11 Wannabees
v
BYE
12 Talbot United
v
BYE
13 Elm Tree
v
BYE
14 Troutlets
v
BYE
15 Horseshoe Beginners
v
BYE
16 Griffindors
v
BYE
       
  Tertiary 8s
Round 1
Thursday 28th Aprilt
      
1 Taverners
v
Rowing Machine
2 Hobgoblins
v
BYE
3 Touchliners
v
BYE
4 Dolly Spartan
v
BYE
5 Swinbrook Swingers
v
BYE
6 Silverbacks
v
BYE
7 H&OB Griffin
v
BYE
8 White Hart ML
v
BYE