Competition Entrants 2019
 
Currently 23 team(s) have entered 258 competitors

Competition Entrants    
    
Primary 4 A Side
12
(17 teams 2018)  
Secondary 4 A Side
7
(11 teams 2018)  
Pairs
43
(45 pairs 2018)  
Mixed Pairs
12
(11 pairs 2018)  
Mens Singles
51
(60 entrants 2018)  
Ladies Singles
8
(10 entrants 2018)  
Sub 5 Singles
13
(32 entrants 2018)  


Primary 4 A Side          
      
Team Entries (12)     Players    
           
Athletico Talbot (A)Gareth ClackFred CookAdy PittsNeil Tanner
Athletico Talbot (B)Ryan HewerDarren LloydNick NewmanMartyn Pitts
Bampton DucksRich GidlowDave LatheyMark WalkerDanny SmithChris Smith
Bell BSteven BerryDale EdmundsPaul GillMax EverettIan Luckett
Carterton Social (A)Garyson FisherDarrell FisherMartyn ClackNeil RobeyBrian Rouse
Carterton Social (B)Stuart CottenTim CaswellBen BennettStan WebbAndy Bennett
Lord KitchenerGavin CarterDave HuntMatt NindIain TaylorDarren Taylor
Morris ClownsSimon ChattertonDarran GilbertPete IllingworthNick ReadJoe Wright
Rowing Machine ASteve BircherStuart CoatsAlan FrostTony GrantDennis Martin
Rowing Machine B (A)Malcolm BennettGeoff HollidayDavid HollidaySteve Whipp
Rowing Machine B (B)Adam BennettPete HanleyDan OakleyCraig Sallis
Three Pigeons Anthony AlgarGraham NowlanColin SmithDave TownsendLuke Woodcock
    
Secondary 4 A Side          
      
Team Entries (7)     Players    
           
KitchenersSteve LongGordon KaneJeff ConwayJoe CollinsIan Temple
Morris MidgetsRichard BilesTom PooleSteve SmithTom ValentineColin Weston
Morris Minors (A)Ewan LloydJosh RawleWill SmithOllie WeaverRobbie Chatwell
Morris Minors (B)Tom ClarkeWill MoneyKarl PrichardLaurence TaylorAlex Rawle
Talbot's AlternatesSteve LeonardCraig GodwinPete SimmondsBill GodfreyBilly Main
TouchlinersRichard ChambersChris GodfreySteve JenkinsMick Stickley
TroutletsBarry Aylett-WarnerAgs CookClaude GianniIbi Gianni
    
Pairs    
   
Entrants (43)    
     
Adam Bennett & Dan Oakley  Anthony Algar & Colin Smith 
Ben Bennett & Stan Webb  Claude Gianni & Ibi Gianni 
Craig Godwin & Steve Leonard  Dale Edmunds & Paul Gill 
Danny Smith & Chris Smith  Darran Gilbert & Alan Oliver 
Dave Hunt & Darren Taylor   Ewan Lloyd & Laurence Taylor 
Fred Cook & Darren Lloyd  Gareth Clack & Ryan Hewer 
Gareth Clarke & Iain Taylor   Gavin Carter & Matt Nind 
Geoff Holliday & David Holliday  Grayson Fisher & Darrell Fisher 
Jack Bools & Lennon Boughton  Jonathon Woodward & Graeme Woodward 
Keith Curtis & Tom Papworth  Malcolm Bennett & Steve Whipp 
Martha Huckin & Janey Smith  Martn Clack & Brian Rouse 
Martyn Pitts & Ady Pitts  Martyn Seacole & Richard Wheeler 
Mike Clifton & Matt Hutton  Nick Newman & Neil Tanner 
Nigel Lywood & Steve Pearce  Olly Lyon & Matt Sykes 
Paul Fowler & Steve Hibberd  Pete Hanley & Craig Sallis 
Pete Illingworth & Joe Wright  Rich Gidlow & Mark Walker 
Richard Chambers & Alun Hellings  Russell Brooks & Dave Lathey 
Simon Chatterton & Nick Read  Steve Jenkins & Mick Stickley 
Steve Smith & Colin Weston  Steven Berry & Ian Luckett 
Tim Caswell & Stuart Cotten  Tom Clarke & Ollie Weaver 
Tom Poole & Tom Valentine  Tony Grant & Dennis Martin 
Will Money & Will Smith 
   
Mixed Pairs    
   
Entrants (12)    
     
Adele Butler & Paul Fowler  Ady Pitts & Lucy Pitts 
Darren Lloyd & Sheri Brooksbank   Janey Smith & Jonathon Woodward 
Karina Mallett & Steve Rundle  Martha Huckin & Graeme Woodward 
Naomi Godfrey & Shaun Morgan  Richard Chambers & Shellie Tungelund 
Ryan Hewer & Bev Cross  Sue Carruthers & Roy Telling 
Tom Clarke & Becky Dean  Will Money & Devon Bonner-Smith 
   
Mens Singles    
   
Entrants (51)    
     
Adam Bennett  Ady Pitts 
Anthony Algar  Chris Smith 
Claude Gianni  Colin Weston 
Craig Godwin  Dale Edmunds 
Dan Oakley  Danny Smith 
Darren Taylor   Dave Hunt 
Dave Lathey  Ewan Lloyd 
Fred Cook  Gareth Clack 
Gavin Carter  Geoff Holliday 
Graeme Woodward  Graham Nowlan 
Grayson Fisher  Ian Howie 
Ibi Gianni  Jack Bools 
John Smyth  Jonathon Woodward 
Karl Prichard  Keith Curtis 
Laurence Taylor  Lennon Boughton 
Luke Woodcock  Malcolm Bennett 
Mark Walker  Martyn Pitts 
Neil Tanner  Nick Newman 
Ollie Weaver  Paul Gill 
Pete Hanley  Rich Gidlow 
Roland Finch  Russell Brooks 
Ryan Hewer  Stephen Brooks 
Steve Cleaver  Steve Whipp 
Steven Berry  Stuart Coates 
Tom Clarke  Will Money 
Will Smith 
   
Ladies Singles    
   
Entrants (8)    
     
Adele Butler  Bev Cross 
Bryony Ormonde  Karina Mallett 
Naomi Godfrey  Shellie Tungelund 
Sheri Brooksbank  Sue Carruthers 
   
Sub 5 Singles    
   
Entrants (13)    
     
Alun Hellings  Billy Main 
Ian Luckett  Karl Prichard 
Malcolm Bowman  Matt Hutton 
Richard Chambers  Steve Jenkins 
Stuart Cross  Stuart Morrison 
Sue Carruthers  Tom Clarke 
Tom Papworth